Şehirlerarası Taşınma bizimle artık stressiz yapılıyor

Taşınma stresi taşınma kararı aldığınız andan itibaren aklınıza girer ve bu durum uykularınızı bile kaçırmaya yetebilir. Taşınma işi tahmin edebileceğimizden çok daha fazla ciddi bir iştir. Öyle ki ilk taşınma tecrübeniz ise bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ne yapacağınızı bilememek taşınma streside denilen huzurunuzu bozabilen bu içgüdüyü daha da arttırabilir.

Taşınma kararı aldığınız anda ister şehirlerarası evden eve nakliyat olsun isterse aynı şehirde başka bir eve taşınma olsun erken başlamanız ve planlı hareket etmeniz taşınma stresi ve tüm aksiliklerini de minimuma indirecektir. Paketleme ve kolileme işlemine başlamadan önce bir plan yapmanız ve profesyonel ekip ile mi yoksa tek başına mı yapacağınıza karar verin.

 Eşyalarınızı paketlemeye başlarken birden bire paketleme işlemine başlamanız sizi daha çok kargaşa sürükleyecektir. Oda oda paketlemeye başlamanız sizin planlı olarak taşınma işlemini yapmanızın ilk basamağıdır. Paketleme işleminizi yaparken hem zamandan hem de yerden kazanmak için kullanılmayacağınız gereksiz eşyalarınızı atmanız kolay taşınmanızı sağlayacaktır.

Eşyalarınızı paketlediniz ve kolilere yerleştirmeniz gerekecektir. Koli özellikleri açısından sağlam ve yeterli büyüklükte olmalıdır. Acil gerekli olan eşyalarınızı ayrı kolilere yerleştirmeniz yeni eve taşındığınızda size kolaylık sağlayacaktır. Kolilerin ağırlıklarını ne çok ağır ne de çok  hafif olarak ayarlayın. Mutlaka kolilerin üstüne hangi odaya ait olduğunu ve içindekilerin ne olduğunu yazmalısınız. Taşınırken ve yerleşirken kaosu önleyecek bir adımdır. Kolileri kapatırken sağlam koli bandı kullanmanız eşyalarınızın kırılmasını,hasar görmesini önleyecektir. Kolileme işlemini yaparken kolilerinizi yerden tasarruf etmek için odaların köşelerine koymanız avantaj sağlayacaktır.
Taşınmanın en önemli aşaması anlaşacağınız nakliyat firmasıdır. Nakliyat firmasına karar vermeden mutlaka ön görüşme ile birlikte plan yapmanız zaman kaybını ve yaşanacak aksilikleri önleyecektir. Kurumsal ve işini profesyonel ekip ile çalışan nakliyat firması ile çalışmanız kolay ve güvenli taşınmanızı sağlayacaktır.
Taşınma stresi yeni eve taşınma heyecanınızın önüne geçmemesi için planlı ve programlı olarak çalışarak ve kurumsal bir nakliyat firması ile anlaşarak hem güvenli hemde şehirlerarası nakliyat  tecrübesi yaşamanızı sağlayacaktır.


İLLER ARASI MESAFE ÖLÇME

.